Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anasayfa İran, insansı robotu tanıttı  Untitl13 İran, insansı robotu tanıttı  Untitl14Latest images İran, insansı robotu tanıttı  Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

İran, insansı robotu tanıttı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
by_semerkand
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
by_semerkand
Teşekkürleri : 4
Tecrübe Puanı : 15746

İran, insansı robotu tanıttı  Vide
MesajKonu: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyC.tesi Tem. 03, 2010 11:35 pm

İranlı yetkililer, ağır adımlarla olmasına rağmen bir insan gibi yürüyen insan görünümlü robotu tanıttı.

İran, insansı robotu tanıttı  E40d72be404ce74468

İran'da devlet televizyonunda yer alan haberde, Surena 2 adındaki robotun 45 kilogram ağırlığında, 1 metre 45 santimetre uzunluğunda olduğu belirtildi. Robotun, Tahran Üniversitesi'nde 20'den fazla uzman tarafından geliştirildiği kaydedildi.

Mühendislerin hala robotun görme ve ses özelliklerini geliştirmeye çalıştığı belirtildi, ancak Surena 2'nin ne için geliştirildiği ve yerine getireceği görevlerin ne olduğu açıklanmadı.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad da robotun tanıtım törenine katıldı.

Kaynak: aa

http://www.nurmedine.yetkinforum.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyPaz Tem. 04, 2010 12:15 am

Maşâ'Allah,, güzel yapmışlar,, ev işlerinde yardımcı diye piyasaya sürerler belki gülümseme
Allah razı olsun
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi
Teşekkürleri : 30
Tecrübe Puanı : 17225

MesajKonu: Geri: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyPaz Tem. 04, 2010 3:45 am

Maşallah..müslümanların bu çalışmaları bizleri sevindiriyor..

evişlerinde kullanılsa o kadar bulaşık, çamaşır makinası, süpürge.. mutfak robotu vs. ihtiyaç kalmaz.Evde yerde kaplamaz.

Güzel fikir.. gülümseme

by_semerkand
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
by_semerkand

MesajKonu: Geri: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyPaz Tem. 04, 2010 4:26 am

Yok artik kurbanlar Very Happy Evet bizi cok sevindiriyorlar.. yorumlariniza saglik Kurbanlar gülümseme..
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18623

MesajKonu: Geri: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyPaz Tem. 04, 2010 10:51 am

Arçelik reklamındaki robotun büyüğü değil mi bu?... gülümseme ...evde robotu ne yapacaksınız, bildiğiniz teneke işte... Very Happy...bunu yapacaklarına ütü yapma makinesi yapsalar daha faydalı olurdu. Elbiseyi koyacaksınız, iki dakka sonra ütülü olarak çıkaracaksınız...bence çağın buluşu olur bu... gülümseme (eşim memleketine gitti, ütü dert oldu bana...bir gömlek ütüleyim dedim gıcık oldum...ne sinir şeymiş bu ütü yapmak, yeni gömlek mi satın alsam ne yapsam...) Very Happy
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyPaz Tem. 04, 2010 5:44 pm

Reklamdaki robotla aynı ölçülermiymiş? gülümseme Hiç farketmemişim..
Rabbimiz en kısa zamanda kavuştursun yuvasına yengemizi, yoksa

durum vahim gibi görünüyor Very Happy

Bir kardeş önerisi; Zor günler geçene kadar kuru temizlemeye müracat inş..
by_semerkand
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
by_semerkand

MesajKonu: Geri: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyPtsi Tem. 05, 2010 3:54 am

sıddık demiş ki:
Arçelik reklamındaki robotun büyüğü değil mi bu?... gülümseme ...evde robotu ne yapacaksınız, bildiğiniz teneke işte... Very Happy...bunu yapacaklarına ütü yapma makinesi yapsalar daha faydalı olurdu. Elbiseyi koyacaksınız, iki dakka sonra ütülü olarak çıkaracaksınız...bence çağın buluşu olur bu... gülümseme (eşim memleketine gitti, ütü dert oldu bana...bir gömlek ütüleyim dedim gıcık oldum...ne sinir şeymiş bu ütü yapmak, yeni gömlek mi satın alsam ne yapsam...) Very Happy

Allah yardim etsin kurbanim.. gülümseme Ev islerini yapmak zordur,Allah Ev Hanimlarimizi basimizdan eksik etmesin insallah..

Merki demiş ki:
Reklamdaki robotla aynı ölçülermiymiş? gülümseme Hiç farketmemişim..
Rabbimiz en kısa zamanda kavuştursun yuvasına yengemizi, yoksa

durum vahim gibi görünüyor Very Happy

Bir kardeş önerisi; Zor günler geçene kadar kuru temizlemeye müracat inş..

hay Allah razi olsun kurban Very Happy
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18623

MesajKonu: Geri: İran, insansı robotu tanıttı  İran, insansı robotu tanıttı  EmptyPtsi Tem. 05, 2010 4:07 am

by_semerkand demiş ki:
n]Allah yardim etsin kurbanim.. gülümseme Ev islerini yapmak zordur,Allah Ev Hanimlarimizi basimizdan eksik etmesin insallah..

]

amin inşallah...melemen, yumurta, fırında tavuk...başka bir yemek yapamadık şimdiye kadar...ev kemerburgaz çöplüğüne döndü, yakında metangazı patlaması olacak diye korkuyorum...eşim eve döndüğünde her ihtimale karşı kapıda ambulans bekleteyim... Very Happy

İran, insansı robotu tanıttı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası