Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaArap Dili Kaynakları Untitl13Arap Dili Kaynakları Untitl14Latest imagesArap Dili Kaynakları Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

Arap Dili Kaynakları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Arap Dili Kaynakları Vide
MesajKonu: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptySalı Mayıs 25, 2010 7:29 am

1-) تهذيب اللغة

http://www.saaid.net/book/7/1117.zip

2-) لسان العرب

http://www.saaid.net/book/6/950.rar

3-) الأزمنة في اللغة العربية

http://www.saaid.net/book/4/792.zip

4-) القاموس المحيط

http://www.saaid.net/book/4/727.zip

5-) كتاب العين

http://www.saaid.net/book/3/608.zip
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN
Teşekkürleri : 39
Tecrübe Puanı : 20423

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptySalı Mayıs 25, 2010 6:56 pm

ögrenmek istedigim bir dil.. insallah vakit bulursam ileride ( ölmez sag kalirsam ögrenmek istiyorum..

Allah razı olsun
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18581

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptySalı Mayıs 25, 2010 8:52 pm

nasara yensuru nasran diye başlıyorsun fiil çekimlemeye....fiilleri çekimledikten sonra nasıl çekimlendiğini ezberliyorsun...ezberle babam ezberle...emsile ile başlayan Arapçayı öğrenme hevesim böylece bitmişti... gülümseme
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptySalı Mayıs 25, 2010 9:59 pm

sıddık demiş ki:
nasara yensuru nasran diye başlıyorsun fiil çekimlemeye....fiilleri çekimledikten sonra nasıl çekimlendiğini ezberliyorsun...ezberle babam ezberle...emsile ile başlayan Arapçayı öğrenme hevesim böylece bitmişti... gülümseme

pratik yoldan ögrenmek daha kolay olur.. 2 yabanci dil ögrenince bir dil nasil ögrenilir onu da ögrendik..

ilk kural : dil ögrenmeye gramerden baslamamak gerek.. Very Happy

:G
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18581

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptySalı Mayıs 25, 2010 10:54 pm

HAKTAN demiş ki:
[
pratik yoldan ögrenmek daha kolay olur.. 2 yabanci dil ögrenince bir dil nasil ögrenilir onu da ögrendik..

ünlü filolog Haktan'dan öneriler gülümseme ....aslında doğrusu bu...güya yıllarca okullarda yabancı dil dersi ardık boş yere...ama bir şey öğrenemedik...Filoloğumuzun önerisini dikkate almak lazım... :G
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptyÇarş. Mayıs 26, 2010 5:21 pm

sıddık demiş ki:
HAKTAN demiş ki:
[

ünlü filolog Haktan'dan öneriler gülümseme ....aslında doğrusu bu...güya yıllarca okullarda yabancı dil dersi ardık boş yere...ama bir şey öğrenemedik...Filoloğumuzun önerisini dikkate almak lazım... :G

valla kurban dil uzmani filolog olmak neyimize.. 2 yabanci dil bilmek ile filolog olunmuyor ki.. bizim ki aci tecrubeler diyelim..

söyle ki ingilizceyi kendi kendime sadece kitaplardan calisarak ögrendim.. internetim de yoktu o zaman; sesli olarak ingilizce dinleme olanagim da yoktu.. sadece gramer calistim 1 sene her gun ... sonra hollandadan misafirlerimiz gelmisti.. haliyle onlara izmiri gezdirecegim ; iki kelimeyi bir araya getirip konusamamis ve rezil olmustum.. böylece anladim ki bir dil ögrenirken önce gramer degil ; gunluk konusma kaliplarini ögrenmek gerekmis.. ve mutlaka sesli olarak o dili dinlemek ki telaffuz hatalari olmasin..

isvecceyi ögrenirken gramere agirlik vermek yerine sesli dinlemeye ve gunluk konusma kaliplarina yöneldim.. simdi ise duzgun isvecce konusuyorum ve gramerimde duzgun ama hemen hemen hic gramer calismadim.. kendiliginden otamatik olan bir sey.. ki isvecce ingilizceye nazaran cok cok zor bir dil.. grameri de zor..

bir dili ögrenirken cocuklar gibi yapmak lazim.. neden böyle ; niye bu gramer kurali var diye sormadan pratik olarak dili sorgulamadan ögrenmek gerek... cunku gramerde niye böyle ; diye sordugumda isvecliler bile bilmiyordu.. iste böyle.. böyle ögrendik diyorlar.. yani gramer denilen seyde bazi dillerde mantik yok..

turkcenin gözunu seveyim .. gramerimiz tamamen mantik dehasi.. matematik gibi .. gülümseme :G
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptyC.tesi Mayıs 29, 2010 8:55 am

MaşaAllah yaşanılan tecrübe size farklı dilleri konuşabilme yeteneği kazandırmış.
Hakikaten dil öğrenirken sesli dinleme ve günlük konuşma kalıpları daha faydalı
oluyor. Bazı dillerdeki gramer kafaları karıştırdığı gibi aynı zamanda dilden de
soğutabiliyor. Sorgulamadan tatbik en sağlamı.
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptyC.tesi Mayıs 29, 2010 3:32 pm

Merki demiş ki:
MaşaAllah yaşanılan tecrübe size farklı dilleri konuşabilme yeteneği kazandırmış.
Hakikaten dil öğrenirken sesli dinleme ve günlük konuşma kalıpları daha faydalı
oluyor. Bazı dillerdeki gramer kafaları karıştırdığı gibi aynı zamanda dilden de
soğutabiliyor. Sorgulamadan tatbik en sağlamı.

evet öyle kurban.. isvecce bildigim icin birazcik norvecce ve danimarkacayi da anlar oldum.. kendi kendime danimarkalilarin dilini anlayacagima KANGO KINSASA'daki kabilelerin dilini anlasaydim diyorum.. :lol:
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptyC.tesi Mayıs 29, 2010 4:10 pm

Very Happy Neden olmasın, yabancı dillerin birini söktüğünüz vakit sizinde bildiğiniz gibi
ikincisi veya üçüncüsü de daha kolay geliyor insana,
by_semerkand
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
by_semerkand
Teşekkürleri : 4
Tecrübe Puanı : 15704

MesajKonu: Geri: Arap Dili Kaynakları Arap Dili Kaynakları EmptyPaz Mayıs 30, 2010 1:25 am

Allah razı olsun :G
http://www.nurmedine.yetkinforum.com

Arap Dili Kaynakları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası