Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaYİBO'lar Untitl13YİBO'lar Untitl14Latest imagesYİBO'lar Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

YİBO'lar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18596

YİBO'lar Vide
MesajKonu: YİBO'lar YİBO'lar EmptySalı Nis. 27, 2010 4:23 pm

Siirt 'te 8 tane yatılı bölge ilköğretim okulu erkek öğrencinin, iki küçük çocuğa tecavüz edip öldürmeye kalkmaları, bir yavrucağın öldüğünü diğerinin ise ölmüş olduğunu sanıp bıraktıklarını okumuşsunuzdur...tüyleri ürperten hadise aslında Türkiye'deki eğitim faciasının bir göstergesi...ağırlıklı olarak şehir dışına yapılan, birinci sınıf öğrencilerininde yatılı kaldığı bu okulların problemler yumağı olması bir tarafa, küçücük bir çocuğun ailesinden koparılıp burada yatılı kalması hakikaten bir cinayet...altını ıslatanlar, annesini özleyip ağlayanlar, tuvalete gitmeye korkanlar, büyük çocukların güç gösterisi karşısında zor durumda kalan, yine büyük çocuklar cinsel istismarına maruz kalan küçük çocukların yaşadığı travmanın zaman geçtikçe kişilik bozukluğu olan bireylerin skandal haberleri gün yüzüne çıkmaktadır...uzun süre ailesinden uzakta yaşayan bu çocuklar; ailesiyle yaşadığı soğukluk, uyum sağlayamama, duygusal kopukluklar yanında örf, adet, dini bakımından da kopuk olduklarından ahlaki gelişimlerini tamamlayamıyorlar...kendiside cinsel istismara uğrayan çocuk ergenlik dönemine girince aynı şeyi başkalarına uygulamaya başlıyor...bu okulların birinci kademesi kapatılmalı, köy okulları yeniden açılmalıdır. İkinci kademe için ise erkek okulu, kız okulu şeklinde ayrılmalı, bu çocukların şehir hayatından uzakta olması engellenmeli ve sosyal hayat içine bir şekile sokulmalıdır....yibolar için bir çalışma yapmayı ve milli eğitime bu konuda rapor sunmayı düşünmüştüm. Fakat amirlerim başıma iş almamamı salık vermişlerdi, ve bu konuda üst makamlardan destek alamayacağımı söylemişlerdi...yine de yibolarla ilgili bir çalışma ekibi kurup, rapor hazırlamayı istiyorum...Bakalım ne olacak?...
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN
Teşekkürleri : 39
Tecrübe Puanı : 20438

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptySalı Nis. 27, 2010 5:00 pm

Evlatlarimi herhalde asla yatili bir okula göndermezdim.. yatili okulda okuyan cocuklar icin hep uzulmusumdur..

simdiden buyuk oglum ileride universite okumaya baska sehre giderse ne yaparim diye dusunurum.. insallah fazla uzaga gitmez..

burada yasal olarak cocuklarin 16 yasindan sonra aileden ayri yasama haklari var.. buyuk ogluma diyorum ki bu evde ISVEC YASALARI gecmez... 20 yasindan önce hic bir yere gidemezsin.. 20 yasindan sonra da sadece ve sadece universite okuma maksadi ile aileden uzaklasabilirsin.. onun disinda yinede izin yok.. esimde benimle hemfikir..

aile bir cocugun yasamindaki en önemli sey..

http://www.manevisosyalhizmet.com/?p=421
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptySalı Nis. 27, 2010 7:23 pm

ahlaksızlık iyice miğde bulandırıyor artık...öğrenciler bozulmuşta peki öğretmenler çokmu sağlam...maalesef aynı problem öğretmenlerde de var...ondört yaşındaki bir kız öğrenci ile görüşüyordum, kendisine bir öğretmenin arkadaşlık teklif ettiğini söylemişti...hayvan herif acaba bu kızcağızla evlenmek mi istiyor? Sanmıyorum...bir cemaatin dersanesinde öğretmenlik yapan herif böyle yapıyorsa gerisini siz düşünün artık...işimizin kötü tarafıda işte bu...duymak istemediğiniz şeyleri duyuyorsunuz...buraya yazamayacağım iğrençlikler dönüyor...Rabbim sonumuzu hayr etsin inşallah...
osmanserhat
Yönetici
Yönetici
osmanserhat
Teşekkürleri : 25
Tecrübe Puanı : 28609

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptySalı Nis. 27, 2010 7:43 pm

televizyonda bir reklama denk gelmiştim.. kız çocukların okula gelmesini teşvik ediyorlar.. reklam şöyleydi; öğretmen yoklama yapıyor.. erkek öğrencilerin isimlerini saydığında hepsi sınıfta.. kız çocukları ise biri tarlada, biri evde vs.. burdayım diyorlar...

çok merak ediyorum okuyan kız çocukları nerde..istisnalar kaide bozmaz.. ama şunu söyleyeyim.. ben burda görüyorum nerde olduklarını.. veya böyle haberlerde nerde olduklarını gösteriyorlar...

islami bir ahlaki olmadan bunun önüne geçilemez im-kan-sız...ama görüyoruz ki daha baş örtülü bir kız öğrencimiz bırakın okula girmeyi başını kapattı-mı hor görülme haline geldi... örtenlerlen baş edemediler mi ettiler hemde öyle bir ettilerki tabiri caizse analarını ağlattılar.. cennet kokusunu dahi alamayacaklar.. bunu ben değil Efendimiz sav. deve hörgücü başını örtenlere söylüyor.. konu bu değil ama aslında bu ahlak ahlak ahlak.. ahlakımızı zedeliyorlar.. ve böyle haberini dahi izlemekten korktuğumuz haberler alıyoruz..
https://akmenzil.yetkin-forum.com
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptySalı Nis. 27, 2010 8:13 pm

sonun sonuna geldik buyurmus mubarek...

Allah bizlerin ve ailelerimizin sonunu hayir eder insallah..

heberlerde olan bitenleri takip ediyordum önceleri.. sonra cok kötu etkilenmeye basladim.. cok uzuluyordum ve yemek yeme , uyku sorunu yasiyordum.. bu nedenle haberleri okumuyorum.. duymak ve görmek istemiyorum.. ama biliyorum ki bu dunyada cok cok igrenc seyler oluyor.. bu nedenle cocuklarimiz icin cok endiseleniyorum.. yanimizdan , gözumuzun önunden ayirmamaya calisiyoruz..

ALLAH c.c hepimizi ve ailelerimizi korusun..bu dunyada da öbur dunyada da bizleri saadatlardan ayirmasin insallah..
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi
Teşekkürleri : 30
Tecrübe Puanı : 17198

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 1:40 am

alıntı..

Ben lisede öğretmenim. YİBOları da bilmezdim. Ta ki bir YİBOda bilgisayar kursuna katılana dek. Okula akşam vakti bir girdim ki bacağım boyunda (abartmıyorum) çocuklar ortalıkta dolaşıyor. Şimdi soruyorum:

1. Altı-Yedi yaşında ailesinden ayrılmış çocuğun psikolojisi nasıl olur?
2. Yedi yaşındaki kız çocuğuyla, 15 yaşındaki erkek çocuğunu gece gündüz aynı bahçenin içerisinde tutmak nasıl bir zihniyettir?
3. Ufacık çocuğun ergenlik çağındaki çocuklar vasıtasıyla sosyalleşmesi ne gibi sonuçlar doğurur?
4. Burada yaşanan taciz, şiddet gibi olayların hesabını kim verecek?

Bizim lisemizde sorunlu öğrencilerimizin büyük çoğunluğu YİBO kökenli. Belki birleştirilmiş sınıflar eleştiriliyor ama emin olun; birleştirilmiş sınıflar, Yibolardan daha az zararlı...
Birisi çıkıp bu çılgınlığa dur desin yalvarırım

Yapacak çok iş var...verilecek çok hesap var...Rabbimiz bize yardım etsin.

Mesuliyetlerimizi hakkıyla yerine getirmemizi O'na layık kul olmamızı lütfetsin. amin.
cherry cherry cherry
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 4:32 am

Feridşah_Nakşi demiş ki:
alıntı..

Ben lisede öğretmenim. YİBOları da bilmezdim. Ta ki bir YİBOda bilgisayar kursuna katılana dek. Okula akşam vakti bir girdim ki bacağım boyunda (abartmıyorum) çocuklar ortalıkta dolaşıyor. Şimdi soruyorum:

1. Altı-Yedi yaşında ailesinden ayrılmış çocuğun psikolojisi nasıl olur?
2. Yedi yaşındaki kız çocuğuyla, 15 yaşındaki erkek çocuğunu gece gündüz aynı bahçenin içerisinde tutmak nasıl bir zihniyettir?
3. Ufacık çocuğun ergenlik çağındaki çocuklar vasıtasıyla sosyalleşmesi ne gibi sonuçlar doğurur?
4. Burada yaşanan taciz, şiddet gibi olayların hesabını kim verecek?

Bizim lisemizde sorunlu öğrencilerimizin büyük çoğunluğu YİBO kökenli. Belki birleştirilmiş sınıflar eleştiriliyor ama emin olun; birleştirilmiş sınıflar, Yibolardan daha az zararlı...
Birisi çıkıp bu çılgınlığa dur desin yalvarırım

Yapacak çok iş var...verilecek çok hesap var...Rabbimiz bize yardım etsin.

Mesuliyetlerimizi hakkıyla yerine getirmemizi O'na layık kul olmamızı lütfetsin. amin.
cherry cherry cherry

normal ilköğretim okullarında bile altı yaşındaki çocuk ile ondört yaşındaki çocuk aynı tuvaleti kullanmak zorunda...bir çok küçük çocuk korkudan tuvalete gidemiyor, eve zor yetişiyorlar...sekiz yıllık kesintisiz eğitim ile öyle bir şey olduki bir nesil mahvedildi...öyle vakalarla karşılaşıyorum ki aklım almıyor...nasıl yaklaşacağımı bilemiyorum. Bu iğrenç eğitim sistemini düzetmeyenler vebal altındadır...evvela bunu getirenlerin Allah belasını versin. Düzeltmeye gücü olduğu halde düzelteyenleri de Allah 'a havale ediyorum...bir mahkemeye bilirkişi olarak çağrılmıştım...davacı bir kız çocuğu, davalı anne-baba...bu yaşa kadar kızını hiç dövmeyen baba, erkek arkadaşından dolayı kızını önce uyarır, devam ettiğini görünce bir tokat atar....kız çocuğu babasını karakola gidip şikayet eder ve savcılık dava açar...zavallı babası boynu bükük utancından ne yapacağını bilemez bir haldeyken, kızı gayet rahattı....tekrar diyorum ; bu nesli mahvedeni Allah ıslah etsin, gücü yettiği halde düzeltmeyeni de Allah ıslah etsin...
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 12:55 pm

sıddık demiş ki:

normal ilköğretim okullarında bile altı yaşındaki çocuk ile ondört yaşındaki çocuk aynı tuvaleti kullanmak zorunda...bir çok küçük çocuk korkudan tuvalete gidemiyor, eve zor yetişiyorlar...sekiz yıllık kesintisiz eğitim ile öyle bir şey olduki bir nesil mahvedildi...öyle vakalarla karşılaşıyorum ki aklım almıyor...nasıl yaklaşacağımı bilemiyorum. Bu iğrenç eğitim sistemini düzetmeyenler vebal altındadır...evvela bunu getirenlerin Allah belasını versin. Düzeltmeye gücü olduğu halde düzelteyenleri de Allah 'a havale ediyorum...bir mahkemeye bilirkişi olarak çağrılmıştım...davacı bir kız çocuğu, davalı anne-baba...bu yaşa kadar kızını hiç dövmeyen baba, erkek arkadaşından dolayı kızını önce uyarır, devam ettiğini görünce bir tokat atar....kız çocuğu babasını karakola gidip şikayet eder ve savcılık dava açar...zavallı babası boynu bükük utancından ne yapacağını bilemez bir haldeyken, kızı gayet rahattı....tekrar diyorum ; bu nesli mahvedenin Allah belasını versin, gücü yettiği halde düzeltmeyeninde Allah belasını versin...

cok haklisiniz hakli olmasina ama kurban bela okumayiniz yinede.. bela iki ucu aciktir biliyorsunuz..

milli egitimdekiler uyuyor mu ? bu olanlari görmuyorlar mi ?

13- 14 yas civarindaki cocuk ile 6-7 yas civarindaki cocuk ile ayni yerde bir olabilir mi ? kiz ve erkek cocuklari ayni yerde olmalari da hic dogru degil.. ustelik yatili ortam..

yatili okullarda kim kime gucu yeterse zihniyeti hakim..denetim yok.. cocuklarin psikolojisi bozulmus.. 13- 14 yas civari zaten cok tehlikeli bir yas ... o yaslarda cocuklar yeni yeni kendi cinsel kimliklerini kesfediyorlar.. Allah muhafaza yanlarinda dogruyu gösterecek insanlar olmayinca böyle tecavuz olaylari ; cinayet olaylari oluyor..
aileler bari cocuklarini böyle okullara vermekten vaz gecseler..

sizin anlattiginiz turden davalar burada hemen hemen hergun yasaniyor.. burada devletin cocuklar uzerinde ailelere nazaran daha cok hakki var malesef.. ufacik bir sey olsa devlet cocuga el koyuyor ve korucu aileye veriyor yada cocuk evine.. bu da cok yanlis..
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 3:13 pm

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
Hadiste şöyle yer verilir: "Kim iyi bir çığır açarsa, bununla amel edenlerin ecri kadar ecri bu çığırı açan alır. Kötü bir çığır açan da, bununla amel edenlerin günahı kadar günahı yüklenir" (Müslim, İlim, 15; Zekât, 69; Nesâî, Zekât, 64; İbn Mâce, Mukaddime,14; Dârimî, Mukaddime, 44; Ahmed b. Hanbel, IV, 357, 359-361, 362).

Yani belasını bulur...

Bu konu insanın sinirlerini bozuyor. :oops:

Şu da var..Biz ve kardeşlerim de laik devletimizin normal okullarında okuduk ve Allah(cc) korudu ve hidayet verdi.Elhamdulillah.
Rabbimize emanet o küçük yavrucaklar...Rabbimiz korusun ve onları İslam ile şereflendirsin.amin.

En son Feridşah_Nakşi tarafından Perş. Nis. 29, 2010 6:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 3:38 pm

Feridşah_Nakşi demiş ki:
Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
Hadiste şöyle yer verilir: "Kim iyi bir çığır açarsa, bununla amel edenlerin ecri kadar ecri bu çığırı açan alır. Kötü bir çığır açan da, bununla amel edenlerin günahı kadar günahı yüklenir" (Müslim, İlim, 15; Zekât, 69; Nesâî, Zekât, 64; İbn Mâce, Mukaddime,14; Dârimî, Mukaddime, 44; Ahmed b. Hanbel, IV, 357, 359-361, 362).

Yani belasını bulur...

Bu konu insanın sinirlerini bozuyor. :oops:

Şu da var..Biz ve kardeşlerim de laik devletimizin normal okullarında okuduk ve Allah(cc) korudu ve hidayet verdi.Elhamdulillah.
Rabbimize emanet o küçük yavrucaklar...Rabbimiz korusun ve onları İslam ile şereflendirsin.amin.

Olayi daha önce duymamistim.. internetteki gazetelere söyle bir göz atip bu olayi okudum.. kendime gelemedim.. oturdum agladim.. turkiyede iken de tv de haberleri izleyemiyordum.. cok kötu etkileniyorum.. cok uzuluyorum..

Allah c.c butun cocuklari korusun.. hepsine hidayet versin insallah..
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 4:04 pm

Feridşah_Nakşi demiş ki:

.[/b][/color]

desenize imalat hatasıyız biz... gülümseme laik protip üretim fabrikasının, imalat hatası müslüman mamülleri...elhamdülillah... gülümseme demek ki, ustamız farklıymış...hammaddemizi bozucu katkı maddeleri ile işlememişler...
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

YİBO'lar Vide
MesajKonu: Geri: YİBO'lar YİBO'lar EmptyÇarş. Nis. 28, 2010 4:13 pm

sıddık demiş ki:
Feridşah_Nakşi demiş ki:

.[/b][/color]

desenize imalat hatasıyız biz... gülümseme laik protip üretim fabrikasının, imalat hatası müslüman mamülleri...elhamdülillah... gülümseme demek ki, ustamız farklıymış...hammaddemizi bozucu katkı maddeleri ile işlememişler...

İmalat hatası gülümseme Elhamdulillah..

Firavunun sarayında Hz.Musa(as)'ı yetiştiren Allah'a hamd olsun.

YİBO'lar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası