Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaTesdettür'ün Nöbetçileri Untitl13Tesdettür'ün Nöbetçileri Untitl14Latest imagesTesdettür'ün Nöbetçileri Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

Tesdettür'ün Nöbetçileri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Tesdettür'ün Nöbetçileri Vide
MesajKonu: Tesdettür'ün Nöbetçileri Tesdettür'ün Nöbetçileri EmptyPtsi Haz. 29, 2009 1:15 am

Tesettürün Nöbetçileri

Siz tesettürlü hanımlar, kızlar, öğrenciler Nur Sûresi'nin inişinden 1400 küsûr sene sonra dünyaya gelip, tesettür emrine iman edenlerden oldunuz Hem de bütün baskı ve kısıtlamalara rağmen Duruşunuzu bozmamaya çalıştınız, kamusal alan ilan edenlere rağmen Bir babanın evlâdına göstereceği şefkat gibi, baba mevkiinde olan devletin şefkat ve merhametini görmediniz, yaşamadınız Üstelik, itildiniz, kovuldunuz, fişlendiniz Ama her şeye rağmen hâlâ varsınız, yıkılmadınız Yıkılmazsınız tabii Çünkü sizler, hâlâ Allah'ın ruhundan bir ruh taşımaktasınız
Tesettürünüzü modaya kurban etmemek için de direniyorsunuz Her ne kadar içinizden bazıları geri adım atmış olsa bile, hâlâ Nur Sûresi'nin, Ahzab Sûresi'nin çizdiği tesettürün gölgesinde hayat memat mücadelesi verenleriniz var Hem de ne kaliteli bir mücadele Bunca tahribata, bunca tuzaklara rağmen Çanak anten mi dersiniz? Ekranlar mı dersiniz? Kadını sadece cinsellik kimliği ile istismar eden kaypak zihniyet mi dersiniz? Hepsi, evet hepsi tesettürünüze tuzak kurmuşlar Sizi, Asr-ı Saadet ruhundan koparmak istiyorlar Sizin, âlemlere örnek gösterilen Hz Meryem, Hz Hatice, Hz Aişe, Hz Fatıma, Hz Asiye ile irtibatınızı kesmek istiyorlar Tahrif edilen Tevrat Hz Havva'yı, tahrif edilen İncil Hz Meryem'i kendi yanlış inançlarına alet ederek öne sürdükleri halde, sizler bu tuzağa da düşmemenin mücadelesini vermektesiniz
Sizin belki dillendiremediğiniz arka bahçede bekletilen bir sözünüz var Azim, sebat, ümit dolu bu söze müsaadenizle bizler tercüman olalım:
Ey birlikte yaşadığımız ülkeyi aile ocağı olmaktan çıkarıp çalanların, hortumlayanların, düzenbazların, hilekârların dünyası haline getiren zihniyet! Şu gerçeği bir daha duyun ki, biz tesettürlü hanımlar, tıpkı Firavun'un zevcesi Hz Asiye gibi bir inanca sahibiz O demişti ki: "Ey Firavun, sen benim sadece bedenime hükmedebilirsin Ama ben, ruh ve gönül kimliğimle Musa'nın safındayım İşte bedenim, ne yaparsan yap" Daha sonra elini kaldırmış ve Rabbine şöyle bir istekte bulunmuştu: "Rabbim, kendi katında, benim için bir ev yap Beni Firavun'dan ve onun kötü amellerinden, azgınlık ve işkencesinden kurtar Beni, inkâr ile, isyan ile, baskı, zulüm ve işkence ile temel hak ve hürriyetleri, Allah yolunu, Allah yolundaki faaliyetleri engelleyen zalim bir kavimden kurtar" (Tahrim Sûresi/11)
Siz tesettürlü hanımlara Asr-ı Saadet'ten sadece iki hatıra, iki belge sunmak istiyor ve sizin, bir saatlik nöbetin 60 yıllık nafile ibadetten üstün olduğunu müjdeleyen Peygamberimiz (sav)'in sözünü tutmanızı ve tesettürün nöbetini bırakmadan o kararlı mücadelenizle kabre girmenizi istiyoruz
Sahabeden İbn Abbas, Ata ibn Ebi Rebah'a şöyle der:
Ey Ata! Sana cennet kadınlarından bir kadın göstereyim mi? Ata, "Evet, gösteriniz" deyince, İbn Abbas, "Şu gördüğün iri yapılı ve uzun boylu, Habeşi, siyah kadın yok mu, bu kadın bir kere Peygamberimize gelip, ‘Ey Allah'ın Resûlü! Ben sara hastasıyım Sara hastalığı gelince açılıyorum Allah'a benim için dua buyurunuz’ dedi Peygamberimiz, ‘Ey Kadın! Hastalığına sabret, bunun neticesinde sana cennet vardır İstersen, afiyet vermesi için Allah'a dua edeyim’ buyurdu Kadın, ‘Ey Allah'ın Resûlü! Hastalığıma sabrederim, ancak açılmamaklığım için Allah'a dua buyurunuz’ diye rica etti Peygamberimiz dua etti Kadının, sara hastalığı gelince bir daha edep yerleri açılmaz oldu" (Tecrid-i Sarih ter 11/66)

Asr-ı Saadet'ten ikinci tablo ise şöyledir Hz Ali der ki: Yağmurlu bir gün, Baki Kabristanı'nda Peygamberimizin yanındaydım Eşeğe binmiş bir kadın önümüzden geçti Biraz ileride hayvan bir çukura rastlayıp tökezledi ve kadın düştü Resûlullah hemen yüzünü başka tarafa çevirdi Yanımızdakiler, "Ey Allah'ın Resûlü! O kadın şalvarlı idi" dediler Bunun üzerine Efendimiz, "Allah'ım! Ümmetimden şalvarlı kadınları bağışla" buyurdu (Mecmauz Zevaid: 5/12)
<>
Selâm olsun, bütün tesettürün nöbetçilerine Selâm olsun, dış kıyafetinin altına şalvarvari (pantolon tipi) giyen hanımlara Selâm olsun, tesettür meşalesini gönüllerinde, bedenlerinde söndürmeyenlere
Abdullah Aydın
Vakit Gazetesi
10032006
ergenekon_41
Müdavim
Müdavim
ergenekon_41
Teşekkürleri : 6
Tecrübe Puanı : 22651

MesajKonu: Geri: Tesdettür'ün Nöbetçileri Tesdettür'ün Nöbetçileri EmptyPtsi Haz. 29, 2009 2:21 am

allah razı olsun inş kurban çok sürükleyici bir yazı
AYENE
Müdavim
Müdavim
AYENE
Teşekkürleri : 9
Tecrübe Puanı : 21405

MesajKonu: Geri: Tesdettür'ün Nöbetçileri Tesdettür'ün Nöbetçileri EmptyPtsi Haz. 29, 2009 4:18 am

Allah razı olsun çok güzeldi kurban emeğine sağlık inş,,,
https://akmenzil.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Tesdettür'ün Nöbetçileri Tesdettür'ün Nöbetçileri EmptyPtsi Haz. 29, 2009 4:35 am

Amin, ecmain olsun inş kurbanlar.

Tesdettür'ün Nöbetçileri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası