Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaYa Rabbi Ben Pişmanım! Untitl13Ya Rabbi Ben Pişmanım! Untitl14Latest imagesYa Rabbi Ben Pişmanım! Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

Ya Rabbi Ben Pişmanım!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
ismi_subhan
Süper Moderatör
Süper Moderatör
ismi_subhan
Teşekkürleri : 18
Tecrübe Puanı : 20082

Ya Rabbi Ben Pişmanım! Vide
MesajKonu: Ya Rabbi Ben Pişmanım! Ya Rabbi Ben Pişmanım! EmptySalı Mayıs 19, 2009 1:42 am

Ya Rabbi Ben Pişmanım!
Her kelam pek çok manaya gelir pek çok kişilerce. Her nefes kadar manası vardır bir tek kelimenin bile… Aşkı Mecnun’a sorsanız bir başka tefsir yapar, Leyla’ya sorsanız bir başka mana verir. Bir profesör ihtisas gördüğü alana göre anlatır öğrencisine.
İşte öyle bir kavram öbeği var gönlümüzde dilimizde terennüm eden ve dost gönüllerine sunulmayı bekleyen…
Ya Rabbi Ben Pişmanım…
Huzur… Bir daha hiçbir zaman ve mekânda bulunamayacak olan… Hâl… Gözler kapalı, baş eğik, sırtta onlarca yükün ağırlığı…
Vak’a… Önce bir Güzel’in ağzının açılışı… Dökülen inci taneleri…
“Ya Rabbi!...”
Bu gönülden nidaya “Lebbeyk!” denmez mi? Sonra o sırtında onlarca yük taşıyanın mahzun sesi… “Ya Rabbi!...” Öyle bir nida ki…
“Ben…”
Bu “Ben…” deyiş cümle zelilliği ifade edişten gayrısı değil… Büyüklenen bir küçüğün küçüklüğünün an be an farkına varışla Yüce Huzur’a varışı ve içten içe büyüyen serpilen bir aşığın “Sen geldin.” dercesine bir “Ben!” deyişi…
Ve “Pişmanım!...” Cümle mahlûkat kulak kesilir bu söze… Susar ve başlar dinlemeye…
Tek yankılanan iki kişinin cılız sesidir ve çıt yoktur koskoca âlemde…
“Bütün yapmış olduğum günahlardan…” Bu söz bütün âlemi şahit tutuştur pişmanlığa aslında… “Bir” Olan’ın huzurunda… Derin bir “ahhh” izi vardır ahvalde ve “Ahh! Âşıkların esmasıdır” hakikatte…
“Keşke yapmasaydım” sözleri dökülür ağızdan… Yeryüzünde “keşke” sözü, tek buraya yakışır ve yalnız bu söze aittir “keşke…”
Nasıl ki “ben” sözü bir başka yerde zarardan gayrısı değildir. “Keşke” sözü için de aynı hâl geçerlidir.
Ve ağızdan dökülen “İnşAllah” sözü bir başka yakışır âşığın diline…
“Bir daha ben yapmayacağım!..” ve yine “ben…”
“Ben pişmanım…” derken bütün günah yüklerini sırtından atan âşık “İnşAllah bir daha ben yapmayacağım” derken ayrı bir yük yüklenmiştir sırtına… Aşk’a, Meşk’e, Âşık’a, Maşuk’a, Vefa’ya… Söz vermiştir o artık.
Dönülemeyesice, ölse de vaz geçilemeyesice bir söz…
Ve…
“Ben Kabul Ettim!...”
Devamı bambaşka bir âleme dahil olmaktır… Apaçık bir davetten gayrısı değildir devamı dostlar…
Gözlerimizi kapayalım, Âşık olup Maşuk önünde diz kıralım, boyun burup oturalım. Ve söyleyelim… Haydi… Bir defa daha…
“Ya Rabbi! Ben pişmanım, bütün yapmış olduğum günahlardan. Keşke yapmasaydım. İnşAllah bir daha ben yapmayacağım.Ben Kabul Ettim…!”
https://akmenzil.yetkin-forum.com/forum.htm
aybüke
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
aybüke
Teşekkürleri : 0
Tecrübe Puanı : 16720

MesajKonu: Geri: Ya Rabbi Ben Pişmanım! Ya Rabbi Ben Pişmanım! EmptySalı Mayıs 19, 2009 6:56 pm

Allah razı olsun.
ergenekon_41
Müdavim
Müdavim
ergenekon_41
Teşekkürleri : 6
Tecrübe Puanı : 22684

MesajKonu: Geri: Ya Rabbi Ben Pişmanım! Ya Rabbi Ben Pişmanım! EmptySalı Mayıs 19, 2009 8:01 pm

rabbim tövbelerimiz kabul etsin inş allah razı olsun kurban
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Ya Rabbi Ben Pişmanım! Ya Rabbi Ben Pişmanım! EmptyPaz Ocak 31, 2010 8:08 am

“Ya Rabbi! Ben pişmanım, bütün yapmış olduğum günahlardan. Keşke yapmasaydım. İnşAllah bir daha ben yapmayacağım.Ben Kabul Ettim…!”

Allah razı olsun kurbanım :G
sofidilenci
Üye
sofidilenci
Tecrübe Puanı : 15003

MesajKonu: Geri: Ya Rabbi Ben Pişmanım! Ya Rabbi Ben Pişmanım! EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 6:44 pm

YA RABBİ BEN PİŞMANIM BÜTÜN YAPMIŞ OLDUĞUM GÜNAHLARDAN KEŞKE YAPMASAYDIM
İNŞALLAH BİR DAHA BEN YAPMAYACAĞIM
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN
Teşekkürleri : 39
Tecrübe Puanı : 20471

MesajKonu: Geri: Ya Rabbi Ben Pişmanım! Ya Rabbi Ben Pişmanım! EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 6:48 pm

Allah razı olsun :tşk: :G

Ya Rabbi! Ben pişmanım, bütün yapmış olduğum günahlardan. Keşke yapmasaydım. İnşAllah bir daha ben yapmayacağım.Ben Kabul Ettim…!”
selametle
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
selametle
Tecrübe Puanı : 15091

MesajKonu: Geri: Ya Rabbi Ben Pişmanım! Ya Rabbi Ben Pişmanım! EmptyPerş. Eyl. 16, 2010 7:46 pm

“Pişmanım!...” Cümle mahlûkat kulak kesilir bu söze… Susar ve başlar dinlemeye…
Tek yankılanan iki kişinin cılız sesidir ve çıt yoktur koskoca âlemde…
“Bütün yapmış olduğum günahlardan…” Bu söz bütün âlemi şahit tutuştur pişmanlığa aslında… “Bir” Olan’ın huzurunda… Derin bir “ahhh” izi vardır ahvalde ve “Ahh! Âşıkların esmasıdır” hakikatte…
“Keşke yapmasaydım” sözleri dökülür ağızdan… Yeryüzünde “keşke” sözü, tek buraya yakışır ve yalnız bu söze aittir “keşke…”

Allah razı olsun kurban cok güzeldi benhiç öle bakmamıstım olaya

Ya Rabbi Ben Pişmanım!

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası