Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaŞehid-i Muhterem İskilipli Âtıf Efendiye ve Bütün Şühedaya Rahmet diliyorum Untitl13Şehid-i Muhterem İskilipli Âtıf Efendiye ve Bütün Şühedaya Rahmet diliyorum Untitl14Latest imagesŞehid-i Muhterem İskilipli Âtıf Efendiye ve Bütün Şühedaya Rahmet diliyorum Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

Şehid-i Muhterem İskilipli Âtıf Efendiye ve Bütün Şühedaya Rahmet diliyorum

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
osmanserhat
Yönetici
Yönetici
osmanserhat
Teşekkürleri : 25
Tecrübe Puanı : 28603

Şehid-i Muhterem İskilipli Âtıf Efendiye ve Bütün Şühedaya Rahmet diliyorum Vide
MesajKonu: Şehid-i Muhterem İskilipli Âtıf Efendiye ve Bütün Şühedaya Rahmet diliyorum Şehid-i Muhterem İskilipli Âtıf Efendiye ve Bütün Şühedaya Rahmet diliyorum EmptyPerş. Ara. 08, 2011 3:26 pm

Mehmet Şevket EYGİ

MERHUM İskilipli Âtıf Efendi aleyhinde Kemalistler, laikçiler, aşırı çağdaşlar, İslam düşmanları, militan kriptolar, dönmemiş Dönmeler ithamlar savuruyor. Neymiş asılması hakmış. Hiçbir âdil, insaflı, vicdanlı, haysiyetli insan; haksız yere idam edilmiş bir din adamı için böyle uluorta konuşmaz ve yazmaz.

(1) Âtıf efendi zâlim İstiklal Mahkemesi kararıyla idam edilmiştir.

(2) Kanunsuz suç ve ceza olmaz prensibi çiğnenerek idam edilmiştir.

(3) Savcı onun hakkında hapis cezası istemiş, zalim ve gaddar mahkeme heyeti idamına hüküm vermiştir.

(4) Böyle ağır bir kararın temyiz edilebilmesi (Yargıtay'a başvurulması) hakkı olmadan apar topar idam edilmiştir.

(5) Âtıf efendiye yeteri kadar savunma hakkı verilmemiştir.

(6) Onun idam edilmesi zulümdür, vahşettir, gaddarlıktır. Hiçbir haysiyetli mahkeme onun hakkında idam kararı vermezdi. Onu asanlar ve astıranlar cellattır.

(7) O, canını Kur'an, Sünnet, Şeriat; iman, İslam, millî kimlik ve kültür için vermiş muhterem ve muazzez bir şehittir.

(8) O, Müslüman milletimizin kalbinde ebediyete kadar yaşayacaktır.

(9) İnsanlar şehitleri ölüdür sanırlar, Kur'an şehitler ölü değildir buyuruyor.

Âtıf Efendi suçlu idiyse niçin normal ve âdil mahkemelerde, hukuk tahsili görmüş vazifeli ve salahiyetli hakimler tarafından yargılanmadı?

Niçin avukat tutup savunma yapma hakkı ona tanınmadı?

Niçin idam kararından sonra Yargıtay'a başvurma hakkı tanınmadı?

Onu astıranlar, asılma hükmü verenler zalimdir cânidir.

Âtıf efendinin muhakemesi ve idamı yakın tarihimizin utanç verici kara sayfalarındandır.

Bu millet Âtıf efendi hazretlerine inşallah yakın zamanda güzel bir kabir yaptıracak ve akın akın ziyaret edip ruhuna Fatihalar okuyacaktır.

Onun, Allah'ın rızasını ve Resulullahın şefaatini kazanmış bahtiyar kullardan olduğuna inanıyorum.

İdam sehpasında birkaç dakika eziyet çekti ama ebedî saadeti kazandı inşallah.

Boynuna ip geçirilip ayağının altındaki tabure çekildiğinde Ezan-ı Muhammediyi son nefeslerini râşeler içinde verirken tekrar ettiği söylenir.

Rivayete göre zalimler onu astıktan sonra cesedinin başına küfür alameti bir şapka geçirmişler.

Peygamberimiz (Salat ve selam olsun ona) şehitlerin ölüm acısının çimdik acısı kadar hafif olduğunu buyurmaktadır.

İnşaallah bu millet zamanı gelince İskilip'e Şehit Âtıf efendi Üniversitesi yaptıracaktır.

Âtıf efendiye ve zalimler tarafından şehit edilen diğer ulemaya, fukahaya, meşayihe, dervişâna., sâlihlere, Hak âşıklarına, bütün mü'minlere rahmet diliyorum.

Ne mutlu Allah, Resulullah, Kur'an; iman, İslam, Şeriat, mukaddesat uğrunda can verenlere.

Zalim küffara ve füccara lanet ediyorum.
https://akmenzil.yetkin-forum.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası