Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaNew York'ta beş minare Untitl13New York'ta beş minare Untitl14Latest imagesNew York'ta beş minare Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

New York'ta beş minare

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18578

New York'ta beş minare Vide
MesajKonu: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 4:21 pm

Bayramda bir değişiklik yapalım diye ailece sinemaya gittik. Mahsun Kırmızıgül'ün filmini izleyelim dedik. Fragmanına bakınca 11 Eylül sonrası abd nin Müslümanlara bakış açısını eleştiren bir filim mi diye düşünmüştük?. Sinema dilinin ve Sinema tekniğinin alalede kullanıldığı filmin sanat değerinin olmayışını verdiğimiz paraya acımamıza sebep oldu.

Mesaj verme kaygısının, sanat değerine göre ağır bastığı bu filmdeki mesajları sizin için anlatayım.

Birincisi, cihad eden müslümanlar vahşi insanlardır. Cihada gerek yok, zaten Peygamber efendimiz sadece iki ay savaşmış mış, o savaşlarıda sadece malı, canı , namusu kurtarmak için savaşmış mış.

İkincisi, Hacı Gümüş namlı abd de yaşayan hocaefendi'nin hristiyan eşini savunmak için söylediği söz; " hepimizin Allah'ı bir değil mi?"

Üçüncüsü, abd de yaşayan Hacı Gümüş'ün, kızınında hristiyan olması ve bir hristiyanla kilisede papaz tarafından nikahının kıyılmasını sevinç göz yaşlarıyla izlemesi...

daha fazla ne yazayım. Filmin çevriliş amacı belli. Fragmandaki mesajlarla, filmin gerçek yüzü birbirine zıt.
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN
Teşekkürleri : 39
Tecrübe Puanı : 20420

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 4:30 pm

Mahsun Kirmizigul'den kaliteli ve sanatsal bir film beklemek yanlis olurdu zaten ; ama en azindan sacmaliklarinda bir sinir olsaydi..

Birincisi, cihad eden müslümanlar vahşi insanlardır. Cihada gerek yok, zaten Peygamber efendimiz sadece iki ay savaşmış mış, o savaşlarıda sadece malı, canı , namusu kurtarmak için savaşmış mış.

İkincisi, Hacı Gümüş namlı abd de yaşayan hocaefendi'nin hristiyan eşini savunmak için söylediği söz; " hepimizin Allah'ı bir değil mi?"

Üçüncüsü, abd de yaşayan Hacı Gümüş'ün, kızınında hristiyan olması ve bir hristiyanla kilisede papaz tarafından nikahının kıyılmasını sevinç göz yaşlarıyla izlemesi...

hepsi birbirinden rezalet ... bir muslumana böyle mesajlar vermek yakisiyor mu ? hic birisi ISLAM ile bagdasmiyor..
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi
Teşekkürleri : 30
Tecrübe Puanı : 17180

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 5:09 pm

Mahsun Kırmızıgül'ün sinema anlayışı ve hayat görüşünün "Beyaz Melek" adlı film'de kendini ortaya koyduğunu düşünüyorum.Bu adamın nasıl bir dini var diye sormuştum kendime filmi izledikten sonra.Herşeyi karmançorman etmişti.

Kardeşim gitmişti bu "..beş minare" filmine."Fethullah gülen'in övüyor ondan bahsediyor" demişti."Efektler, çekim vs. yabancı filmler gibi" demişti.Menfi mesajları algılayamadığını düşünmüştüm filmde..Ben tabi ondan Sıddık abinin yazdğı gibi tespitler bekliyordum.Çünkü onlar "Hakkı" anlatacak, insanlara İslamın güzel mesajlarını Hak bir şekilde verebilecek insanlar değil.Kardeşime göndereyim bu tespitleri de daha dikkatli izlesin inşallah. gülümseme

Teşekkürler ağabey.
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 5:18 pm

Mahsun'un hic bir filmini izlemedim.. bundan sonra da artik hic izlemem.. Very Happy
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 5:33 pm

New York'ta beş minare 33578219

lo lo mahsuuun!... Very Happy
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 5:44 pm

Bu resim aklımıza gelmişti zaten gülümseme gülümseme

osmanserhat
Yönetici
Yönetici
osmanserhat
Teşekkürleri : 25
Tecrübe Puanı : 28591

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 6:53 pm

bu veya buna benzer propagandalar tamamen islama ve islamı hakkıyla yaşamak isteyenlere karşı yapılan hareket, hakaret..
https://akmenzil.yetkin-forum.com
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptySalı Kas. 23, 2010 10:31 pm

Feridşah_Nakşi demiş ki:
Mahsun Kırmızıgül'ün sinema anlayışı ve hayat görüşünün "Beyaz Melek" adlı film'de kendini ortaya koyduğunu düşünüyorum.Bu adamın nasıl bir dini var diye sormuştum kendime filmi izledikten sonra.Herşeyi karmançorman etmişti.

Kardeşim gitmişti bu "..beş minare" filmine."Fethullah gülen'in övüyor ondan bahsediyor" demişti."Efektler, çekim vs. yabancı filmler gibi" demişti.Menfi mesajları algılayamadığını düşünmüştüm filmde..Ben tabi ondan Sıddık abinin yazdğı gibi tespitler bekliyordum.Çünkü onlar "Hakkı" anlatacak, insanlara İslamın güzel mesajlarını Hak bir şekilde verebilecek insanlar değil.Kardeşime göndereyim bu tespitleri de daha dikkatli izlesin inşallah. gülümseme

Teşekkürler ağabey.

herşeyi karmançorman etmek...sanki adamın misyonu bu...abd deki hocaefendi gibi. Hakla batılı birbirine karıştırmak.
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptyÇarş. Kas. 24, 2010 1:37 am

Malesef..

Allah celle celaluhu çok rahmetli çok bağışlayıcı.Bizleri de onları da affetsin.Doğru yolunda sabit daim ve kaim kılsın.
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptyÇarş. Kas. 24, 2010 4:52 pm

Feridşah_Nakşi demiş ki:
Malesef..

Allah celle celaluhu çok rahmetli çok bağışlayıcı.Bizleri de onları da affetsin.Doğru yolunda sabit daim ve kaim kılsın.

amin , cumlemizi insaAllah..

SIDDIK abinin tespitleri dogrultusunda söyle bir fikre vardim , sanki bu film sirf Amerika'ya yalakalik ( afedersiniz baska kelime bulamadim , bu kelime en iyi sekilde tarif ediyor , yoksa adetim degildir bu kelimeyi kullanmak,özur dilerim ) yapmak icin yapilmis.. 11 eylul öncesi Amerika ile olan gerginlikleri bir nebze olsun azaltmak icin.. belki niyetleri iyiydi filme baslarken , biz bilemeyiz Allah bilir.. amma kas yapayim derken göz cikarmak olmus..
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptyÇarş. Kas. 24, 2010 5:57 pm

Haktan kurban inşallah yakında Tv lere gelir film.İzleriz doğrusu merak ediyorum.. Onlara destek olmadan izlemenin tek yolu.Netten de indirmiyoruz kul hakkı olmasın diye. Tv de yayınlanınca tekrardan filmi konuşuruz inşallah..Bir de şu tarafı var hadisenin, müstehcen yapımlardan ziyade böyle mesaj teşkil eden filmler yapılması da bir açıdan güzel değil mi? gülümseme
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptyÇarş. Kas. 24, 2010 6:07 pm

Feridşah_Nakşi demiş ki:
Bir de şu tarafı var hadisenin, müstehcen yapımlardan ziyade böyle mesaj teşkil eden filmler yapılması da bir açıdan güzel değil mi? gülümseme

hic sanmiyorum.. hic bu konuda film yapmasalardi daha iyi olurdu..
hak ile batili karistirip yanlis mesaj vermek daha buyuk bir hata .. baska konularda baska mesajlar verecek filmler yapilabilirdi..

ama dedim ya buyuk olasilikla niyetleri iyiydi..amaclari dinler arasi catismayi azaltmakti muhtemelen.. dinler arasinda baris , özellikle amerika ile musluman dunyasi arasinda zeytin dali olmakti galiba dusundukleri..
TEK DININ ISLAM oldugunu bilmeden girisilmis bir film.. dinler arasi dialog gibi bir seyin olmayacagini bilmeden yapilmis.. Fethullah Gulen etkisi var sanirim filmde..

keske daha bilincli olarak yapilsaydi film.. yada en azindan bilen birilerine danissalardi.. :G
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptyPtsi Kas. 29, 2010 3:31 am

HAKTAN demiş ki:
Feridşah_Nakşi demiş ki:
Bir de şu tarafı var hadisenin, müstehcen yapımlardan ziyade böyle mesaj teşkil eden filmler yapılması da bir açıdan güzel değil mi? gülümseme
hic sanmiyorum.. hic bu konuda film yapmasalardi daha iyi olurdu..
hak ile batili karistirip yanlis mesaj vermek daha buyuk bir hata .. baska konularda baska mesajlar verecek filmler yapilabilirdi..
:G

Haklısınız.. :G Kardeşlerimin haklı olmasını çok seviyorum gülümseme Rabbim Hak ile daim kılsın.

Filmden bahsetmişken.. şehirlerarası yolculuklarda takip eder olduk sinemayı...yazmadan edemeyeceğim.."Son samuray" filmini izlemiştik geçenlerde beğendik.Konusu verdiği mesaj izlemeye değdi.

Dedim ki bizim herşeyi ile hakikat olan bir hazinemiz var.Lakin şunlar gibi sunamıyoruz.Adamların dinleri batıl, hayatları dağınık.Lakin nasıl da insanlara "kurtuluş ve huzur kaynağı" gibi gösterebiliyorlar Budizm'i.

İslam garib bir din ya..Peygamberimiz sav öyle buyurmuş..Acep ondan mıdır? dedik ve sustuk.
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: New York'ta beş minare New York'ta beş minare EmptyPtsi Kas. 29, 2010 4:46 pm

Dunya'da budizm o kadar cok populer malesef.... adamlar batil dinleri yaldizlaya yaldizlaya o kadar iyi pazarliyorlar ki..

ama gun gelecek budizm de onlari kurtaramayacak.. cunku budizm ile de ruhsal anlamda yol kat edildigi ve nefsin bir miktar kontrol altina alindigi dogru amma vellakin aldiklari bu yolda onlari karsilayan bir rehber yok.. rehbersiz yola cikan yolda kalir vesselam ve hic bir yere ulasamaz.. zaten Allah c.c rizasi icin yapilmayan hic bir isten hayir cikmaz.. onlarin budist rahiplerinin olaganustu halleri hep istidrac biliyorsunuz... sonuc itibari ile seytanin tuzagina dusebilirler..

din , vahiy, seriat bize rehberdir.. Allah c.c peygamberimizden (s.a.v) razi olsun ve bizi onun yolundan ayirmasin insaAllah.. garip geldik , garip gidecegiz ; ve o gariplere selam olsun :G

New York'ta beş minare

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası