Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaHaksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Untitl13Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Untitl14Latest imagesHaksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
by_semerkand
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
by_semerkand
Teşekkürleri : 4
Tecrübe Puanı : 15752

Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Vide
MesajKonu: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 6:18 am

Selamun Aleyküm,
Yine ben ve hep ben sanirim.. Artik buraya girdigimde utaniyorum resmen.. Siz saniyorsunuz ben buraya dua icin geliyorum ama yanlis gercekten gelmiyorum.. Cok dua istiyorum, hakkinizi helal edin.. cherry cherry

Annem sanki bana haksizlik yapiyor, kardeslerimi daha cok seviyor.. Laptopu vermek istemiyorum bazen, Annem ile o yüzden kavga ediyoruz. Shocked Ama bende istiyorumki, benim kararima saygi duysunlar.. Ve ben en büyükleriyim.. Ya anlamiyourm heryere ben kosturuyorum.. Alisverise,Ev ile iligli,Okul vs. Neden böyle oluyor anliyamiyorum kurbanlar.. Cok'da üzülüyorum ozaman, evden kacip gitmek istiyorum. Ama nereye gidebilirim ki? Buda var.. Kardesimi Annem cok seviyor sanirim.. Konusmak istiyorum ama olmuyor..

Kurbanlar, hakkinizi helal edin.. Cok sey istiyorum :oops: :cry: :cry: Ama napim, sizlere soruyorum.. Artik gercekten cok üzülüyorum.. Böyle nasil devam edebilir? Bana bir fikir verin ve dua edin.. Aramiz düzelsin, tek suclu ben olmak istemiyorum :cry:

Allah razı olsun
http://www.nurmedine.yetkinforum.com
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18629

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 1:43 pm

evin büyüğü olmak zor bir şey. Halk arasında bir evin büyüğü olacağına dağda domuz ol diye bir laf var.. gülümseme küçükler annelerin hep korumasındadır. Veletlerde bunu çok iyi kullanır. Ben de evin en küçüğüydüm. Ablamla kavga ederdik, dayağımı yerdi, birde annemden dayak yerdi zavallı. Ben kendimi savunurdum ama o savunamazdı. Anneniz muhakkak sizi de seviyordur ama böyle bir zaafları vardır işte. Küçüklerin çok korumasız olduğunu düşünürler. Her zaman onlar haklıdır. Mesele şu ki, sadece sizin evde böyle bir şey olmuyor. Hemen hemen her evde büyük çocukların maruz kaldığı şeye maruz kalıyorsunuz. Ama aradan yıllar geçince bütün bunlara gülüp geçersiniz. İlerde çocuğunuz olduğunda annenizin yaptığını aynen sizde büyük çocuğunuza yaparsınız... gülümseme

mümkün mertebe annenizle tartışmayın ama duygularınızı ifade edin. İçinize atmayın.
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN
Teşekkürleri : 39
Tecrübe Puanı : 20471

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 3:34 pm

sıddık demiş ki:
evin büyüğü olmak zor bir şey. Halk arasında bir evin büyüğü olacağına dağda domuz ol diye bir laf var.. gülümseme küçükler annelerin hep korumasındadır. Veletlerde bunu çok iyi kullanır. Ben de evin en küçüğüydüm. Ablamla kavga ederdik, dayağımı yerdi, birde annemden dayak yerdi zavallı. Ben kendimi savunurdum ama o savunamazdı. Anneniz muhakkak sizi de seviyordur ama böyle bir zaafları vardır işte. Küçüklerin çok korumasız olduğunu düşünürler. Her zaman onlar haklıdır. Mesele şu ki, sadece sizin evde böyle bir şey olmuyor. Hemen hemen her evde büyük çocukların maruz kaldığı şeye maruz kalıyorsunuz. Ama aradan yıllar geçince bütün bunlara gülüp geçersiniz. İlerde çocuğunuz olduğunda annenizin yaptığını aynen sizde büyük çocuğunuza yaparsınız... gülümseme

mümkün mertebe annenizle tartışmayın ama duygularınızı ifade edin. İçinize atmayın.

bir evin en buyugu olacagina dokuz köyun köpegi ol diye duymustuk bizde.. gülümseme hakikaten en buyuk olmak zor olmali..kucukler hep korunuyor kollaniyor.. ben ne en buyuktum , ne de en kucuk bu yuzden ortada bir yerlerde kalmistilk Very Happy benim buyuk oglan da hep böyle seylerden sikayet eder.. gülümseme ama buyuk oglan ile ufakliklar arasinda cok fazla yas farki oldugu icin mucburen buyuk oglan ile kucukler arasinda ayni muamele yapamiyorum, olmuyor.. yaslarina uygun davraniyoruz..

ama is kucuklere gelince biri 3 yasinda digeri 2 aralarinda cok fazla yas farki yok.. bu nedenle esit muamele etmeye calisiyorum.. aralarinda ayrim yapmamaya ve adil olmaya calisiyorum.. herseyide ikisine esit vermeye calisiyorum.. aslinda 3 yasinda olan Kerem 2 yasindaki Haktan'i cok dövuyordu eskiden o zaman ufakligi koruyordum fazla ama simdi ikisinide biraktim istedikleri kadar dövussunler.. gülümseme canlarini cok yakmadiklari surece araya girmiyorum, girersemde ikisine birden kiziyorum , hic birini kayirmamaya calisiyorum... gülümseme

by_semerkand kardesim asla unutmaki anneniz kucuk kardesini ne kadar cok seviyorsa , ayni sekilde seni de seviyordur.. anneler cocuklari arasinda ayrim yapamaz.. Evin buyugu olmanin zorlugunu yasiyorsun, Allah c.c yardimcin olsun.. ayrica istedigin kadar dua isteyebilirsin kardesim.. hepimiz birbirimize dua edecegiz tabii.. :G
by_semerkand
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
by_semerkand

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 6:40 pm

Yorumlarinzi okudum, morelim düzeldi cidden. gülümseme siddik kurban cok haklisin kendini korumayi biliyorlar, sende demekki evin kücügüdün Very Happy Allah razi olsun kurban, sabir etmeye calisacagim.. :G

Haktan kurban, haklisin Anneler ayrim yapmaz ama biryerdede patliyor insan, umarim birdaha böyle olmaz. gülümseme Yorumlarinizi en iyi sekilde okudum, haklsiiniz. Ama yinede, evin büyügü olmak cok zor cidden Very Happy :tşk: Allah razı olsun
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 7:54 pm

muhakkak ki öyledir kurban .. evin en buyugu olmamis oldugumuz icin bilemiyoruz..

ama size sunu söyleyeyim evin ortancasi olmakda zor gülümseme

ablam en buyuktu ; o yuzden ilk göz agrisiydi.. kizkardesim en kucuktu o yuzden gözbebegi idi.. hatta babam yavrum sen niye hic gelmiyorsun , sarilmiyorsun öpmuyorsun diye söylerdi de babama öburlerinden bana firsat kalmiyorki derdim..babam hepsini kovar sonra sadece beni severdi Very Happy
bazen kendimi evin evlatligi gibi hisederdim ..

ayni sey annem ile de gecerliydi.. hatta senelerce annemin beni sevmedigini bile dusunmustum.. ama yanlis dusunmusum.. her anne evladini sever.. sadece ablam onun yoldasi gibiydi buyuk oldugu icin , kizkardesimde ufak oldugu icin gözbebegi..
simdi bu anilari gulumseyerek hatirliyorum.. gülümseme

Allah c.c yardimciniz olsun.. :G Seneler sonra sizde bu anilarinizi gulumseyerek hatirlarsiniz..
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 7:59 pm

ilkokul birinci sınıfta idim. Ödevlerimi hiç yapmıyordum. Öğretmenim, üçüncü sınıfta okuyan ablamı çağırmamı istedi. Çağırdım. Öğretmenim ablama, benim niçin hiç ders çalışmadığımı sordu. Ben de dört gözle bekliyorum ki, hah tamam ablam şimdi bir şey söyleyecek beni kurtaracak diye. Ablamın cevabı şöyle oldu. "öğretmenim ona çalış diyoruz, çalış diyoruz çalışmıyor. "...sanki kendisi çok çalışıyorda... Sevgili öğretmenim bu lafı duyunca eşek sudan gelinceye kadar beni dövdü. Eve döner dönmez önce ablamı bir güzel dövdüm. Anneme şikayet ettim. Bir de annemden dayak yedi...oh canıma deysin... Very Happy
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 8:24 pm

sıddık demiş ki:
ilkokul birinci sınıfta idim. Ödevlerimi hiç yapmıyordum. Öğretmenim, üçüncü sınıfta okuyan ablamı çağırmamı istedi. Çağırdım. Öğretmenim ablama, benim niçin hiç ders çalışmadığımı sordu. Ben de dört gözle bekliyorum ki, hah tamam ablam şimdi bir şey söyleyecek beni kurtaracak diye. Ablamın cevabı şöyle oldu. "öğretmenim ona çalış diyoruz, çalış diyoruz çalışmıyor. "...sanki kendisi çok çalışıyorda... Sevgili öğretmenim bu lafı duyunca eşek sudan gelinceye kadar beni dövdü. Eve döner dönmez önce ablamı bir güzel dövdüm. Anneme şikayet ettim. Bir de annemden dayak yedi...oh canıma deysin... Very Happy

ayip ayip ..

ablaniza cok yazik cherry

Dayagin asla savunulacak bir yönu yok.. bende babamdan ve abimden cok dayak yedim.. insanin psikolojisini bozuyor hakikaten..

by_semerkand
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
by_semerkand

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyPerş. Ekim 14, 2010 11:02 pm

siddik kurban, Ablaniza yazik Very Happy
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi
Teşekkürleri : 30
Tecrübe Puanı : 17231

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyCuma Ekim 15, 2010 2:40 am

Ablası da şikayet etmeseymiş çocukcağızı gülümseme
Hay Allah..Alemsiniz.

By semerkant kardeşim dua ederiz inşallah.Mesele gönlü yalnızca Allah cc a yöneltmek..Bundandır yaşananlar.

"Rabbim, bana, anne ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve senin razı olacağın salih bir amelde bulunmamı bana ilham et; benim için soyumda salahı ver. Gerçekten ben tevbe edip Sana yöneldim ve gerçekten ben müslümanlardanım." (Ahkaf Suresi, 15)
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyCuma Ekim 15, 2010 2:04 pm

by_semerkand demiş ki:
siddik kurban, Ablaniza yazik Very Happy

Haktan'dan sonra bir klavye özürlü daha....siddikmiş...hay o klavyeye basan parmağınıza arı soksun emi .
Very Happy

Ablama hakikaten yazık. Annesi vefat etmiş, öksüz kalmıştı. Benim annem onu büyüttü. Öz ablamdan görmediğim ilgi ve sevgiyi ondan gördüm. İkinci bir anne gibiydi...Evlenip İzmir'e gittiğinde çok üzülmüştüm. Gücü bana yetmesine rağmen dövmezdi . Sokakta benim koruyucu meleğimdi. Karne zamanı ben pekiyi dolu karnemle koşa koşa eve gelirken, o zavallı ise kırıklarla dolu karnesine ağlaya ağlaya getirir, gizlice odasına kapanırdı. Benim şımarıklığıma herkes katlanırken onunkisi affedilmezdi.

HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyCuma Ekim 15, 2010 4:38 pm

klavyeme dikkat ediyorum .. sizin nicki buyuk harfle yaziyorum hep Very Happy

SIDDIK oluyor o zaman..

by_semerkand kardes sizede önerilir..
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN

MesajKonu: Geri: Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz? EmptyCuma Ekim 15, 2010 4:39 pm

sıddık demiş ki:
Ablama hakikaten yazık. Annesi vefat etmiş, öksüz kalmıştı. Benim annem onu büyüttü. Öz ablamdan görmediğim ilgi ve sevgiyi ondan gördüm. İkinci bir anne gibiydi...Evlenip İzmir'e gittiğinde çok üzülmüştüm. Gücü bana yetmesine rağmen dövmezdi . Sokakta benim koruyucu meleğimdi. Karne zamanı ben pekiyi dolu karnemle koşa koşa eve gelirken, o zavallı ise kırıklarla dolu karnesine ağlaya ağlaya getirir, gizlice odasına kapanırdı. Benim şımarıklığıma herkes katlanırken onunkisi affedilmezdi. [/b]

:G öz ablaniz olmamasina ragmen sevmissiniz ne guzel, anneniz de almis buyutmus..annenizden Allah c.c razi olsun insaAllah.. :G

Haksizlik oluyor sanirim, dua edermisiniz?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası