Menzil Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaFacebook Teyzeler Untitl13Facebook Teyzeler Untitl14Latest imagesFacebook Teyzeler Untitl15AramaGiriş yapKayıt Ol
Kütüphane bölümümüz güncellenmektedir.  "Kadın ve Erkek Eşitliği" konusu tamamlanmıştır.
Bağlantı sorunları nedeniyle Portal sayfası geçici olarak kaldırıldı....
"Program Arşivi" forumuna "Antivirüs Güvenlik" ve "Araçlar" kategorisi açılmıştır.
Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
Hakkını vermediğimiz iş yüzümüzü ağartmaz
Evlilikler de Bunalıma Girer
Ahirete İnancımız Ölçüsünde Huzurumuz Olur
Ebedi Hayata Doğmak
ABDEST
TALAK (BOŞANMA)
Gül Sultanım (Yeni Video Klip)
Beş Esas
Meleklere İman
Can Feda Edilecek Dost
Paz Şub. 23, 2014 7:32 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:27 pm
Paz Şub. 23, 2014 7:18 pm
Paz Şub. 23, 2014 3:07 pm
Ptsi Şub. 17, 2014 3:17 am
Ptsi Şub. 17, 2014 3:09 am
Ptsi Ocak 20, 2014 3:15 am
Cuma Ekim 11, 2013 4:33 am
Çarş. Ekim 09, 2013 2:50 am
Paz Ekim 06, 2013 3:15 pm

Paylaş|

Facebook Teyzeler

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
osmanserhat
Yönetici
Yönetici
osmanserhat
Teşekkürleri : 25
Tecrübe Puanı : 28552

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyCuma Mayıs 07, 2010 5:42 am

Tencere

Serhat ALBAMYA • 135. Sayı / TENCERE

Facebook Teyzeler

Geçen sayılarda “Google ana”lardan bahsetmiştik. O yazıyı okuyanlar mutlaka çevrelerindeki Google anaları tespit etmiştir. Hepsine saygılar sunuyor, ellerinden öpüyoruz. Bu sayımızda tenceremize düşenler ise “Facebook teyze”ler.

Bildiğiniz gibi internette Facebook sitesinden eşi, dostu, akrabayı, ilkokul arkadaşlarımızı bile bulmamız mümkün. İnsanlar bu site üzerinden iletişim kuruyor, halini keyfini anlatıyor, hasret gideriyor. Hatta bazı insanlar yüz yüzeyken birbirleriyle konuşmadıkları halde bu sitede canciğer kuzu sarması olabiliyorlar.

Facebook teyzelere geliince...

Onlar iş ya da okul dönüşü evinize, sıcak yuvanıza döndüğünüzde hiç beklemediğiniz bir zamanda salonun baş köşesinde gördüğünüz insanlardır. Onlar telaşlı bir akşamüstü annenizle birlikte pazara çıktığınızda, sizi durdurup saatler süren bir sohbetin açılışını yapan teyzelerdir. Karşınıza beklenmedik bir anda çıkarlar ve hem kendi hayatlarını hem de sizin hayatınızı özetleyiverirler...

Siz onların hakkında hiçbir şey bilmeseniz de onlar sizi doğduğunuz zamandan itibaren tanıyorlardır. Ne zaman onlardan biriyle karşılaşsanız anneniz size sorar:

– Tanıdın mı yavrum bu teyzeyi?

Siz haliyle tanımadığınızı çaktırmak istemezsiniz ama o sizin bu halinizi anlar, hemen atılır:

– Yavrım nasıl tanımazsın, sen daha emeklerken ben seni oynatırıdım. İki yaşına gelene kadar bizim evden çıkmadın. Benim büyük oğlan Mithatnan oynamayı da ne çok severidin. Şimdi o askerden geldi iş ariye. Siz bizim yan evden taşındıktan sonra oraya Gülnur’un kaynı taşındı, sağosunlar sizi pek aratmadılar ama onun kardeşi yok mu Ekrem... Ah o adam neler çektirdi millete... Ha, Gülnur dedim de onun ufak kızı vardı, Elif... Geçen yaz sen kalk kocaya kaç... A aaa, halbuki nasıl da sessiz sakin bir kız idi...

(Burda kesiyorum. Eğer kesmezsem Zekai abi beni arayacak ve “Serhat yazı yine uzun olmuş, neresinden kırpalım?” diye soracak. Ama ne yapayım Zekai abi, Facebook teyze bu, hiç susar mı?)
https://akmenzil.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir
Anonymous

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyCuma Mayıs 07, 2010 6:19 am

– Yavrım nasıl tanımazsın, sen daha emeklerken ben seni oynatırıdım. İki yaşına gelene kadar bizim evden çıkmadın. Benim büyük oğlan Mithatnan oynamayı da ne çok severidin. Şimdi o askerden geldi iş ariye. Siz bizim yan evden taşındıktan sonra oraya Gülnur’un kaynı taşındı, sağosunlar sizi pek aratmadılar ama onun kardeşi yok mu Ekrem... Ah o adam neler çektirdi millete... Ha, Gülnur dedim de onun ufak kızı vardı, Elif... Geçen yaz sen kalk kocaya kaç... A aaa, halbuki nasıl da sessiz sakin bir kız idi...

gülümseme İki saat önce birini yolcu ettim evine,, karşıma burda da çıktı,, kurtuluş
yok, gene de çok şeker oluyorlar..
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi
Teşekkürleri : 30
Tecrübe Puanı : 17141

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyCuma Mayıs 07, 2010 3:05 pm

Bizim de bir teyzemiz vardı çok mücahit ruhluydu..
Facebookta bile insanları karınca misali uyandırmaya gayret ederdi..
En son makarnacılara savaş açmıştı...hey gidi günler hey
... Very Happy Very Happy
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı
Teşekkürleri : 15
Tecrübe Puanı : 18539

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyCuma Mayıs 07, 2010 3:10 pm

çok hoş...doğduğum mahallede bu teyzelerden bir kaç tane kaldı sanırım...onlarda sokakta değiller...eskiden cıvıl cıvıldı sokaklar, okul dönüşü anneler toplanırlar bizi beklerdi...herkes yavrusunu kucaklar, biraz daha ayaküstü sohbetten sonra evlere dağılırlardı. Annemin beni görür görmez "Merzifonun Paşası geliyor" deyişini hatırlıyorum...komşumuz Hasan amcanın bana "kaymakam bey" deyişi ne kadar hoşuma giderdi...hep onurlandırırlardı bizleri...gözleri görmeyen Dudu halanın duvara tutuna tutuna bizim eve gelmeye çalıştığını görür görmez oyunu bırakır 'aman Dudu halaya araba çarpmasın diye ' koşar, elinden tutar ve bizim eve götürdüm...komşu dedelerden birisi tekrar oyuna koştuğumda beni çağırır, yaptığım davranıştan dolayı tebrik eder, başımı okşar, cebinden şeker çıkartıp verir ve oyuna gönderirdi...dedelerin cebinde hep şeker vardı. Güzel davranışlarımızı anında ödüllendirirlerdi. Yaşlandık heralde, maziye dalıp gidiyoruz böyle, ya da çenemiz açılıyor...yoksa facebook teyzeleşiyor muyum ? Very Happy

En son sıddık tarafından Cuma Mayıs 07, 2010 3:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyCuma Mayıs 07, 2010 3:13 pm

Feridşah_Nakşi demiş ki:

seni ihbar edeceğim mücahide teyzemize...artık Ankara il sınırlarını terk edersiniz herhalde... Very Happy
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyCuma Mayıs 07, 2010 3:47 pm

sıddık demiş ki:
çok hoş...doğduğum mahallede bu teyzelerden bir kaç tane kaldı sanırım...onlarda sokakta değiller...eskiden cıvıl cıvıldı sokaklar, okul dönüşü anneler toplanırlar bizi beklerdi...herkes yavrusunu kucaklar, biraz daha ayaküstü sohbetten sonra evlere dağılırlardı. Annemin beni görür görmez "Merzifonun Paşası geliyor" deyişini hatırlıyorum...komşumuz Hasan amcanın bana "kaymakam bey" deyişi ne kadar hoşuma giderdi...hep onurlandırırlardı bizleri...gözleri görmeyen Dudu halanın duvara tutuna tutuna bizim eve gelmeye çalıştığını görür görmez oyunu bırakır 'aman Dudu halaya araba çarpmasın diye ' koşar, elinden tutar ve bizim eve götürdüm...komşu dedelerden birisi tekrar oyuna koştuğumda beni çağırır, yaptığım davranıştan dolayı tebrik eder, başımı okşar, cebinden şeker çıkartıp verir ve oyuna gönderirdi...dedelerin cebinde hep şeker vardı. Güzel davranışlarımızı anında ödüllendirirlerdi. Yaşlandık heralde, maziye dalıp gidiyoruz böyle, ya da çenemiz açılıyor...yoksa facebook teyzeleşiyor muyum ? Very Happy

Çok güzel..ne kadar renkli ve hayatın içinden kareler.

sıddık demiş ki:
Feridşah_Nakşi demiş ki:

seni ihbar edeceğim mücahide teyzemize...artık Ankara il sınırlarını terk edersiniz herhalde... Very Happy
:evil: Very Happy

Bizler de dediğiniz gibi facebook_ teyzeleşebiliriz Allah cc korusun Very Happy
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN
Teşekkürleri : 39
Tecrübe Puanı : 20381

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyCuma Mayıs 07, 2010 5:32 pm

Feridşah_Nakşi demiş ki:

hala makarna savaslarina devam ediyor..

tek basina internette herkese meydan okuyor teyzem..

Very Happy
kandemir
Yönetici Yardımcı
Yönetici Yardımcı

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyC.tesi Mayıs 08, 2010 12:08 am

HAKTAN demiş ki:
[

Very Happy

gazası mübarek ola....bizlere de kızıyordur herhalde... :oops:
Feridşah_Nakşi
Geliştirici
Geliştirici
Feridşah_Nakşi

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyC.tesi Mayıs 08, 2010 2:21 am

sıddık demiş ki:
HAKTAN demiş ki:
[

Very Happy

Kızmaz inşallah..Bizleri ayrı ayrı seviyor kendisi..
Tabi söz açıldı teyzemizden bende durumu kurtarmak adına yazmış gibi olmayım gülümseme samimiyetle yazıyorum ki
şahsım adına.. maşallah biz onlar gibi olamayız..yetişemeyiz onlara...hem hayatlarını bu dava uğruna harcamışlar hem de evlat yetiştirmişler
Bir de bu arada çağın alternatiflerinden de faydalanmayı da ihmal etmiyorlar.. maşallah

Velhasıl mevzuda belirtilen teyzeleri biz tanımıyoruz.. gülümseme

:tşk:

En son Feridşah_Nakşi tarafından Salı Mayıs 11, 2010 5:02 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
HAKTAN
Moderatör
Moderatör
HAKTAN
Teşekkürleri : 39
Tecrübe Puanı : 20381

Facebook Teyzeler Vide
MesajKonu: Geri: Facebook Teyzeler Facebook Teyzeler EmptyC.tesi Mayıs 08, 2010 4:42 pm

sıddık demiş ki:
HAKTAN demiş ki:
[

Very Happy

sanmiyorum.. simdilik hic bir sey söylemedi..

zaten bende facebooka bakmiyorum artik... teyzem ne yapiyor takip edemiyorum.. O'nun hizina yetismek mumkun degil zaten... hepimizi sollar
.. Very Happy

Facebook Teyzeler

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası